Біографія

Загид Генадиевич Краснов

Краснов Загід Геннадійович

Політик, промисловець, меценат.

Лідер Всеукраїнської громадської організації «Громадська сила».

Громадянин України, проживає в Україні, місто Дніпро.

Народився 24 жовтня 1965 року.

Освіта: Три вищих освіти. Технічна, юридична і державне управління.

У 1990 році закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут. Спеціальність - інженер- будівельник.

У 2005 році закінчив Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного та муніципального управління».
Спеціальність «Правознавство», отримав кваліфікацію юриста.

У 2016 році закінчив Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Трудова діяльність

У 1992 року створив Товариство з обмеженою відповідальністю "Отег".
Займав посаду Генерального директора до 2000 року.

У 2000 року був обраний на посаду Голови Наглядової ради Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровський стрілочний завод».

Суспільно-політична діяльність

У 2002 році – обрався депутатом Дніпропетровської міської ради. За мажоритарною системою. Набрав рекордні 52% голосів виборців.

З квітня 2004 року до жовтня 2004 року працював у Координаційному комітеті боротьби з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України на посаді головного консультанта організаційно-контрольного відділу апарату організаційного забезпечення діяльності комітету.

На президентських виборах 2004 року очолював штаб кандидата у Президенти Віктора Ющенка.

Був керівником місцевого штабу і фінансував Помаранчеву революцію у Дніпрі.

З лютого 2005 року до червня 2005 року працював на посаді виконуючого обов'язки заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

У 2006 році обрався депутатом до Дніпропетровської міської ради.

У 2008 році заснував та став лідером Всеукраїнської громадської організації «Громадська сила». Ініціював та реалізував разом з командою десятки проектів, спрямованих на покращення життя українців. Згодом створив однойменну політичну партію.

У 2009 році удостоєний звання «Меценат року».

На президентських виборах 2010 року очолював штаб кандидата у Президенти України Сергія Тігіпка на Дніпропетровщині. Забезпечив йому найвищий результат серед усіх регіонів України – 35% голосів виборців.

У 2014 році, під час революції Гідності організував у Дніпрі проєвропейський рух та мітинги протесту проти свавілля та беззаконня режиму Януковича. Профінансував участь Дніпровської сотні у мітингах протесту у Києві на Майдані.

Восени 2015 року переміг на виборах до місцевих рад та став депутатом Дніпропетровської міської ради. Представники партії Краснова «Громадська сила» також були представлені у всіх районних радах міста Дніпро та в багатьох містах області.

З грудня 2015 до березня 2016 року – займав посаду секретаря Дніпровської міської ради VII скликання.

У 2016 та 2019 роках балотувався у депутати Верховної Ради як самовисуванець.

На місцевих виборах 2020 року - кандидат на посаду міського голови Дніпра від політичної партії "Громадська сила". Вийшов у другий тур.

Депутат Дніпровської міської ради IV, V, VII та VIII скликань.

Меценатство і допомога ЗСУ

Під час пандемії COVID-19 надав суттєву допомогу мешканцям міста і лікарням. В рамках запровадженої Красновим медичної реформи у Дніпрі на ремонти у лікарнях було витрачено понад 14 млн грн власних коштів. Зокрема відбулися масштабні ремонтні роботи у 16-й та 21-й міських лікарнях Дніпра. А також у лікарні ДІВЕТІН.

Разом із партнерами по бізнесу Краснов придбав для медичних закладів міста апаратів ШВЛ останнього покоління, а також іншого обладнання на суму понад 5,5 млн грн.

У лютому 2022 року, у перші дні російського вторгнення, створив гуманітарний Штаб допомоги. Тут допомогу отримали близька 100 тисяч сімей переселенців з тимчасово окупованих територій України та більше 40 тисяч родин з Дніпра, які опинилися у скрутному матеріальному становищі. Вони мали змогу безкоштовно отримати продукти, дитяче харчування, медикаменти, засоби гігієни, речі для новонароджених та малюків, одяг, постільну білизну, речі першої необхідності.

Під час війни Краснов надавав масштабну допомогу лікарням Дніпра. Організував стабільні оптові поставки медикаментів та обладнання з Європи та Заходу України. Партії всього необхідного, щоб зберегти життя пораненим бійцям, регулярно доставляли вантажами у сотні тонн. Медтехніка, медобладнання, ліки, спецматеріали, ортопедія, коляски, медичні аксесуари, матеріали для протезування, інструменти. Все – власним коштом Краснова. Лише медикаментів було придбано – на 6 мільйонів гривень. Допомогу від Краснова регулярно отримували 16-та міська лікарня, обласна офтальмологічна лікарня, обласна лікарня імені Мечникова, обласний військовий шпиталь.

З 2022 року Краснов активно допомагає підрозділам ЗСУ та ТРО. Сотні партій всього необхідного бійцям відправлені на передову. З Фонду Краснова закуплені та передані військовим цілі парки техніки, необхідної на фронті. Позашляховики, БРДМи, БПЛА, в тому числі останньої модифікації «Кажани», квадракоптери «Мавік», електроніка, прилади нічного бачення, засоби супутникового зв'язку стандартів НАТО, рації, тепловізори, засоби захисту, амуніція, термобілизна, медикаменти, продукти харчування, паливо тощо . Загід Краснов витратив більше 45 мільйонів гривень власних коштів на допомогу армії і продовжує надавати цю допомогу, орієнтуючись на запити і потреби самих військових.

Сімейний стан

Одружений. Батько трьох дітей. Старший син Руслан – військовослужбовець ЗСУ, який захищає Україну на найбільш гарячих ділянках фронту – на Запоріжжі, Харківщині і Донбасі.

Краснов

ЗАГІД КРАСНОВ
У СОЦ.МЕРЕЖАХ